Yerel

Onlarca söğüt ağacı ateşe verildi

Van Kalesi’nin yanından bulunan söğüt ağaçları kimliği belirsiz kişi veya kişilerce ateşe verildi.

Haberi Oku

Yüksekova'nın içinden geçen dere hastalık saçıyor

Yüksekova’nın içinden geçen ve eskiden balıkların yaşadığı, ilçe halkının kenarında piknik yaptığı dere, kir ve hastalık saçıyor.

Haberi Oku

Göl sakinleri duvara tepkili

Van Gölü’nün doldurularak, 3 metre yükseklikteki beton bloklarla 400 metre boyunca perdelendiği Kıyıcak Mahallesi’nde yaşayan ve duruma itiraz eden yurttaşların isimleri Emniyet, Jandarma ve Kaymakamlık yetkilileri tarafından not edildi.

Haberi Oku

Antalya'da yıkılacak parkın yerine otopark!

Antalya Üçgen mahallesinde bulunan Giritli Parkı'nın yıkılarak, 7 katlı otoparka dönüştürülmek istenmesine karşı halk, imza kampanyası başlattı.

Haberi Oku

Hakkari’de kar kalktı, şimdi ekin zamanı

Hakkari’de kış etkisini yitirirken, çiftçiler tarlanın yolunu tuttu. Çift süren köylüler, bir yandan taş ve zararlı bitki köklerini temizlerken, bir yandan da mısır, domates, salatalık, biber ve fasulye gibi ürünler ekiyor.

Haberi Oku

Çöpsüz ODTÜ İnisiyatifi kuruldu: Temizleyenler kirletenlerden daha fazla olmalı

Kampüste artan çöp sorununa çözüm amacıyla "Çöpsüz ODTÜ İnisiyatifi" kuran öğrenci, öğretim görevlisi ve mezunlar, "Temizleyenler kirletenlerden daha fazla olmalı" diyerek, düzenli olarak kampüs içinde çöp topluyor.

Haberi Oku

OHAL’e rağmen Serê Gulanê kutlanacak

Silvan'da baharın gelişi olan Serê Gulanê, OHAL yasaklarına rağmen kutlanacak.

Haberi Oku

Hem şifa bulmaya gidiyorlar hem kirletiyorlar

Çaldıran ilçesinin Buğulukaynak (Kelê) köyünde yüz yıldır şifa dağıtan kaplıca suyunun ve etrafının kirletilmesine tepki gösteren köylüler, birçok derde deva olan kaplıcada bir tesis yapılmasını istiyor.

Haberi Oku

‘Yasak bölge’ uygulamaları köylüleri zorluyor

Hakkari’de "yasaklı bölgelerde" çeşitli otlar toplayarak geçimlerini sağlayan yurttaşlar, zorluklarla ulaştıkları alanlarda ölüm korkusu yaşadıklarını dile getirdi. Köylüler, geçimlerini sağladıkları yayla, mezra ve dağ yamaçlarındaki yasakların kaldırılmasını istiyor.

Haberi Oku

Kar suyunu toplayan köylüler imece usulü bahçelerini suluyor

Çaldıran’a bağlı Buğulukaynak (Kel) köyünde baharın gelişi ile birlikte eriyen kar suyunu bir havuzda toplayan köylüler, imece usulüyle köydeki tüm tarla ve bahçeleri suluyor.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 7