Yerel

Kent kent gezen seyar satıcı anne ve kızı

Antep'in sokak aralarında “Bir paket acı duman kaç para?” diyerek kilim, battaniye satan anne ve kızı, geçim sıkıntısından kent kent gezerek seyyar satıcılık yapıyor.

Haberi Oku

TOKİ konut yaptı, yol ve suyu unuttu

Van depreminden sonra TOKİ tarafından Yukarı Bakraç köyünde yapılan konutlara yol ve su yapılmadığı için köylüler, ihtiyaçlarını 1.5 kilometre uzaklıktaki köyde karşılıyor. Köylüler, “Biz bittik sorunlar bitmedi” diye isyan ediyor.

Haberi Oku

Yüzlerce ağaç kesilme tehlikesiyle karşı karşıya

Batman-Hasankeyf yolu üzerindeki Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde bulunan yüzlerce ağaç, yapılacak yeni okul nedeniyle kesilme tehlikesiyle karşı karşıya.

Haberi Oku

Göl yok ediliyor, belediye seyirci kalıyor

Hakkari’nin sayılı doğal güzellikleri arasında yer alan ve birçok kuş türü ile balığa ev sahipliği yapan Sülük Gölü, dökülen hafriyatlarla yok ediliyor.

Haberi Oku

'Kayyumun yarım asırlık çözümü' DBP'li belediyenin projesi çıktı

AA'nın "Yüksekova'nın yarım asırlık su sorunu çözülüyor" başlığıyla servis ettiği projenin DBP'li belediyeye ait olduğunu belirten Belediye Meclis Üyesi Reşit Güneç, 8 yıldır bekletilen projenin, belediyeye kayyum atanır atanmaz kabul edildiğini söyledi.

Haberi Oku

Hatay'da kuşaktan kuşağa aktarılan lezzet sofralarda yerini aldı

Kendine özgü zengin mutfağıyla bilinen Hatay'ın susam helvası sofralarda yerini aldı. 100 yılı aşkın süredir sadece Ramazan ayında çıkan susam helvası, sofraların vazgeçilmezi.

Haberi Oku

7 milyonluk anıt yenileme projesine halk tepkili

Karşıyaka'da Atatürk ve annesi Zübeyde Hanım ile Kadın Hakları Anıtı'nın yıkılarak yerine 7 milyon 437 bin 981 liraya yenisinin yapılmak istenmesine tepki gösteren yurttaşlar, projeyi "Rant odaklı" diye tanımladı.

Haberi Oku

Batman'da ekmek tekneleri de mühürlendi

Batman Belediyesi’ne atanan kayyumun emriyle Kine Em ve Aram Tigran parklarındaki büfeler zabıta ve polis zoruyla mühürlenerek kapatıldı.

Haberi Oku

Onlarca söğüt ağacı ateşe verildi

Van Kalesi’nin yanından bulunan söğüt ağaçları kimliği belirsiz kişi veya kişilerce ateşe verildi.

Haberi Oku

Yüksekova'nın içinden geçen dere hastalık saçıyor

Yüksekova’nın içinden geçen ve eskiden balıkların yaşadığı, ilçe halkının kenarında piknik yaptığı dere, kir ve hastalık saçıyor.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 8