Gazetecilerin ifade işlemlerine başlandı: Albayrak'ın mailleri soruldu

İSTANBUL - İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde 23 gündür gözaltında tutulan 6 gazetecinin ifade işlemlerine başlandı. Gazeteci Derya Okatan'a hecklenen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın mailleri soruldu.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nde 25 Aralık’tan bu yana tutulan kapatılan Dicle Haber Ajansı (DİHA) Haber Müdürü Ömer Çelik ve muhabiri Metin Yoksu, Etkin Haber Ajansı (ETHA) Sorumlu Müdürü Derya Okatan, Yolculuk Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Eray Sargın, Diken eski editörü Tunca Öğreten ve Birgün Gazetesi çalışanı Mahir Kanaat’ın ifade işlemlerine başlandığı öğrenildi.

Ezilenlerin Hukuk Bürosu (EHB) avukatı Gülhan Kaya'dan alınan bilgiye göre, 23 gündür gözaltında açlık grevinde olan Derya Okatan'ın emniyetteki ifade işlemleri başladı.

BERAT ALBAYRAK'IN MAİLLERİ SORULDU

Okatan'ın emniyetteki ifade işlemleri biterken, sorgu tutanaklarına ulaşıldı. Okatan'ın evinde yapılan aramada bulunan 1 Dolar'ın dahi suç delili olarak yer aldığı sorgu tutanağında, Okatan'a “parayı hangi amaç ile kullanacağı” sorusu yöneltildi.

Gazeteci Okatan'ın yapılan bir ihbar sonucu gözaltına alındığı belirtilirken, sorgu tutanağında Redhack tarafından hecklenen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın mailene ilişkin sorular soruldu.

Gazetecilerin ifade işlemleri devam ediyor.