Batman HDP’den Öcalan açıklaması

BATMAN - PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın durumuna ilişkin açıklama yapan HDP Batman İl Eşbaşkanı İkram İrgi, “Öcalan’ın özgürlüğü tüm Ortadoğu’yu karanlıktan kurtaracaktır’’ dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman İl Örgütü, PKK Lideri Abdullah Öcalan’dan aylardır haber alınamamasına ilişkin parti binasında basın toplantısı düzenledi. Parti yöneticilerinin ve yurttaşların katıldığı toplantıda konuşan HDP İl Eşbaşkanı İkram İrgi, OHAL ile birlikte tavan yapan baskı uygulamalarına tepki göstererek, “AKP hükümetinin Kürtlere karşı başlattığı topyekûn imha politikaları had safhaya çıktı. Ne yazık ki çoğu insan canıyla ve malıyla bedelini en ağır şekilde ödüyor” diye konuştu.

‘ÖCALAN’IN SERBEST BIRAKILMASI KARANLIKTAN ÇIKIŞTIR’

İrgi, 5 Nisan 2015’te startı verilen savaşın Öcalan üzerindeki izolasyonla başladığını ifade ederek, “Sayın Öcalan üzerindeki tecrit fizikidir ancak fikirleri ve düşünceleri dört duvar arasına sıkıştırılamayacak kadar büyüktür. Öcalan’ın serbest bırakılması tüm Ortadoğu’yu karanlıktan kurtarmak demektir. Ne Kürt halkını ne de Sayın Öcalan’ı teslim almaya kimsenin gücü yetmez” ifadelerini kullandı.