Antep saldırısında öldürülen Kasar'ın cenazesi verildi

ANTEP - Antep Emniyeti’ne saldırıda öldürülen akli dengesi yerinde olmayan Müslüm Kasar'ın cenazesi ailesi tarafından alındı.

Antep Emniyet Müdürlüğü dün yapılan saldırıda öldürülen Müslüm Kasar'ın Siirtli bir göçmen aileden olduğu ve hastaneden alınmış "Yüzde 50 akli dengesi yerinde değildir" raporu bulunduğu öğrenildi. Bir polisin yaralandığı ve Kasar'ın yaşamını yitirdiği saldırıdan sonra "Terör saldırısı" denilmiş ve emniyet binası etrafında çalışma başlatılmıştı.

Aynı saatlerde olay yerinde haber takibi yapan gazeteci Beritan İrlan ile yabancı uyruklu Ömer Ömer ve Deniz isimli bir kişi gözaltına alınmıştı. Aynı saatlerde de Kasar'ın Şehitkamil ilçesi Şirinevler Mahallesi’ndeki evine baskın düzenleyen polisler, Kasar'ın ailesinden Ayşe Kasar, Sariye Kasar, Zeynep Kasar'ın aralarında olduğu 6 kişiyi gözaltına almıştı.

Gece saatlerinde İrlan, Ömer ve Deniz'i serbest bırakan polisler, ailenin 6 ferdini TEM şubede tuttu.

Bu arada Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılan Kasar'ın cenazesi sabah saatlerinde babası Musa Kasar tarafından teşhis edilip alındı. Ailenin bırakılıp bırakılmadığı bilgisine ulaşılamazken, akli dengesi yerinde olmayan Kasar'ın gün içinde Antep Yeşilkent Asri Mezarlığı'nda toprağa verileceği belirtildi.