Gözaltında açlık grevine başlayan Acun Karadağ su ve şeker almıyor

ANKARA – Ankara'da 5 Temmuz günü gözaltına alınan Acun Karadağ, açlık grevine başladı. Avukat Engin Gökoğlu, sağlık sorunları olan Karadağ'ın 3 gündür su ve şeker almadığını belirtti.

Açlık grevinin 122’nci gününde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek olmak için 5 Temmuz günü Ankara'da yapılan eylemlerde gözaltına alınan 31 kişiden Esra Özakça, Acun Karadağ, Erdoğan Canpolat, Nazife Onay ve Nazan Bozkurt hala emniyette tutuluyor.

Gözaltında tutulan kamu emekçilerinin açlık grevine başladığı öğrenildi. Semih Özakça'nın eşi Esra Özakça ise 47 gün önce başlattığı açlık grevini gözaltında sürdürüyor.

'SU VE ŞEKER ALMIYOR'

Avukat Engin Gökoğlu'nun verdiği bilgiye göre; Acun Karadağ su ve şeker de almıyor. Karadağ’ın 3 gündür hiçbir besin almadığı belirtilirken, kalbinde pil takılı olduğu için sağlık durumundan endişe ediliyor.

Emekçilerin Pazartesi günü savcılığa çıkarılması bekleniyor. Avukat Gökoğlu, “Savcı bize dosyanın hazır olmadığını söyledi. Müvekkillerimizin sağlık durumundan kaynaklı biran önce gözaltı işlemine son verilmesini istiyoruz" dedi

‘POLİS DİRENİŞİ BİTİRMEK İÇİN BİZİ GÖTALTINDA TUTUYOR’

Gözaltında olan emekçilerin mesajlarını aktaran Gökoğlu, “Hepsi ‘polis bu direnişi bitirmek için bizi gözaltında tutuyor’ dedi. Semih Özakça’nın eşi Esra Özakça ‘eşim 120 gündür açlık grevinde, ben 47 gündür açlık grevindeyim, işimizden olmuşuz daha neyden korkacağız’ dedi” ifadelerini kullandı.