102'nci gününde yine müdahale: Nuriye ve Semih'in sesini bastıramayacaklar

ANKARA - Açlık grevlerinin 102'nci gününde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek olmak isteyen gruba polis yine müdahalede bulundu.

Açlık grevlerinin 102'nci gününü geride bırakan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek olmak için 222’nci gününde Yüksel Caddesi'nde ellerinde çiçeklerle bir araya gelen ihraç edilen emekçiler Nazife Onay ve Nazan Bozkurt polisin sert müdahalesine maruz kaldı. Ellerinde “Nuriye ve Semih işe geri alınsın” pankartının bulunduğu destekçiler, İnsan Hakları Anıtı'nın önüne gitmek isterken polisin kalkanlı müdahalesi sonucu engellendi.

Polisin müdahalesi sonrası kısa bir açıklama yapan Nazife Onay, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın eylemlerinin halka mal olduğunu belirtti. Onay, "Yüksel Caddesi’nden emekçilerden arındırarak kendi polislerini Nuriye ve Semih'i bize ve halka unutturmaya çalışıyorlar. Ama bu halka mal olmuş bir mücadeledir. Haklı bir mücadeledir. Ekmek kavgasıdır. Bu nedenle istedikleri gibi bizi alandan çıkarmaya çalışsınlar, ama Nuriye ve Semih'in sesini bastıramayacaklar. Onlar açlıklarıyla çığlık oldular ve her yerdeler. İstedikleri kadar bizim ağzımızı kapatmaya çalışsınlar ve anıtın etrafını bariyerlerle kapatsınlar, açlık sesini duyurmaya devam ediyor" şeklinde konuştu.