24 yıllık hasta tutuklu Demir’e ilaçları verilmiyor

MERSİN - Bandırma M Tipi Kapalı Cezaevinde tutulan 24 yıllık hasta tutuklu Kürt şair ve yazar Nail Demir, ilaçlarının kendisine verilmediğini aktardı.

Balıkesir Bandırma M Tipi Kapalı Cezaevinde tutulan ve müebbet hapis cezasının 24 yılını tamamlayan Kürt Şair ve Yazar Nail Demir, eşi ile yaptığı telefon görüşmesinde cezaevinde yaşadıklarını anlattı. Eşinin Karaman Ermenek Cezaevinden yaklaşık 2 ay önce Bandırma cezaevine gönderildiğini belirten eşi Halime Demir, eşinin kendilerinden habersiz bir şekilde başka cezaevine gönderildiğini ifade etti.

Eşinin 24 yıldır cezaevinde olduğunu ve fıtık ameliyatı ile tutuklandığı 1993 yılında işkenceye maruz kaldığı için gözlerinden ameliyat olduğunu belirten Demir, eşinin hasta olmasına rağmen ilaçlarının kendisine verilmediğini aktardığını ifade etti.

Eşine yapılanın zulüm olduğunu ifade eden Halime Demir, cezaevlerinde başlatılan açlık grevlerine dikkat çekerek, “Devlet bu halkın üzerinden elini çeksin artık. Biz barış istiyoruz. Başka bir isteğimiz yok” ifadelerini kullandı.