Gözaltında gazeteciye işkence iddiası: Yüzünde moralma ve kanama var

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da önceki akşam gözaltına alınan gazeteci Hayati Yıldız'ın özel hareket polislerince feci şekilde darp edildiği aktarıldı. Yıldız’ın avukatı Kaleli, “Yüzünde şiş, moralma ve kanama var” dedi.

Diyarbakır'da 17 Şubat Cuma akşamı özel hareket polislerince gözaltına alınan gazeteci Hayati Yıldız’ın emniyette işkence gördüğü ileri sürüldü. Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Azadiya Welat Gazetesi çalışanı Yıldız'ın, İl Emniyet Müdürlüğü TEM şubede tutulduğu öğrenildi. Yıldız ile görüşen avukatı Gulan Çağın Kaleli, Yıldız'ın darp edilerek gözaltına alındığı ve bindirildiği ranger tipi aracın içerisinde de emniyete götürülene kadar da yüzü maskeli özel hareket polislerince darp edildiğini söyledi.

Yıldız'ın doktordan darp raporu ve reçetesiyle birlikte ilaç alabildiğini aktaran Kaleli, görüştüğü müvekkilinin yüzünün sol tarafının şiştiğini, gözünde morluk ve kanlanma olduğunu aktardı. Yıldız'ın sol bacağına da tam basamadığını belirten Kaleli, müvekkilinin gözaltı gerekçesi ve dosyasına ilişkin herhangi bir bilgi verilmediğini paylaştı.