Kültür Sanat

Tiyatro Agon'dan 3 yeni oyun

2016'da perdeyi "444" ile kapatan Tiyatro Agon, 2017'ye üç yeni oyunla merhaba diyecek. Kolektif bir tiyatro topluluğu olan Agon'un oyuncularından Mustafa Çavuş, oyunlarında sistemin çarpık yanlarını eleştirdiklerini söyledi.

Haberi Oku

Perde 'Kadın' için açılacak

Üç Nokta Tiyatro Ekibi, “Kadın” isimli tiyatro oyunu ile kadın cinayetlerini sahneye taşıyor. Oyunda Yeşim karakteri, kimle yaşadığı, eve kaçta girip çıktığı ve evine kimlerin geldiğine kadar birçok konuya karşı tek başına mücadele ediyor.

Haberi Oku

Güvenlik önlemleri fuara ilgiyi azaltıyor

Çukurova Kitap Fuarı'nda alınan aşırı güvenlik önlemleri nedeni ile kitapseverlerin tedirgin olduğunu dile getiren yazar Nevin Berktaş, bu yöntemin daha çok halkı rahatsız ettiğini söyledi.

Haberi Oku

8 yeni film vizyonda

Sinemalarda bu hafta 8 yeni film sinemaseverlerle buluşuyor.

Haberi Oku

Romanında Geliyê Zîlan'ı yeniden hatırlatacak

Şiir ve romanlarını “Dengbêjesk (Dengbêjvari)” adı verdiği tarzda yazan Abdurrahman Bedir, Geliyê Zîlan katliamı üzerine çıkartacağı “Warê Firaran” adlı kitabıyla katliamdan göç edenlerin ve katliamdan etkilenenlerin acısını anlatacak.

Haberi Oku

‘Gözlerim olmayabilir ama sesim var’

Kürtlerin en önemli kültürel miraslarından olan dengbejliği yaşatanlardan görme engelli Ayhan Tekirbaş, “Gözlerim olmayabilir ama sesim var. Ben sesimle hayat verdiğim kılamlarla insanlara ulaşıyorum. Sesimle hayatı görüyorum” dedi.

Haberi Oku

Toplumsal bellek: 444

Tiyatro Agon, yeni oyunu 444 ile bir çağrı merkezinde yaşananlar üzerinden duyarsızlaştırılmak istenen topluma mesaj veriyor.

Haberi Oku

Çukurova Kitap Fuarı açıldı

Çukurova Kitap Fuarı kapılarını kitapseverlere açtı. Bu yıl 10’uncusu düzenlenen fuar, 9 gün boyunca kitapseverleri ağırlayacak.

Haberi Oku

Sinemalarda 4 yeni film vizyonda

Sinemada bu hafta 4 yeni film sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

Haberi Oku

Adıyaman'ın 'Gavur' mahallesi yok edildi

Adıyaman'ın "Gavur" mahallesindeki anılarını yazan Feride Bektaş, Kıbrıs savaşına kadar kardeşçe mahallede yaşayan etnik ve inanç mozaiğinin bir bir yok olduğunu anlattı.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 12