Kültür Sanat

Kurduğu heykel atölyesiyle paradan uzak bir ‘kabile’ kurdu

Bodrum’da 31 yıldır çamura hayat veren heykeltıraş Cuma Altuntaş, 5 dönüm arazi üzerinde kurduğu atölyesinde şehirden ve paradan uzak bir hayat kurduğunu dile getirdi. Altuntaş, yaklaşık 3 bin heykeli, 11 kedisi ve 1 köpeği ile kendisine bir kabile oluşturduğunu söyledi.

Haberi Oku

Aynur Doğan’a ABD'den Akdeniz Müziği Ustası ödülü

ABD’deki Berklee Müzik Okulu’nun her yıl geleneksel olarak verdiği Akdeniz Müziği Ustası ödülü bu yıl Kürtçe müziğin tanınmış ismi Aynur Doğan’a verildi.

Haberi Oku

Dünyaca ünlü grup Türkiye konserini iptal etti

Finlandiya’nın dünyaca ünlü çello-metal grubu Apocalyptica, gelecek ay İstanbul'da vereceği konserini iptal ettiğini duyurdu.

Haberi Oku

'Oyumu verecem 'Hayır'a'

BEKSAV, "Eşeği saldım çayıra" şarkısını "Hayır"a uyarlayarak, "Oyumu verecem 'Hayır'a" adıyla şarkı besteledi. Referandumda "Hayır" demenin insanları özgürleştireceğini dile getiren BEKSAV sanatçılarından İnan Söker, "Bu tek adam rejimine izin vermeyelim, hep beraber 'Hayır' diyelim” dedi.

Haberi Oku

Sanatçı Emre Saltık kalp krizi geçirdi

Halk müziği sanatçısı Emre Saltık, kalp krizi geçirmesi sonucu yoğun bakıma alındı.

Haberi Oku

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri'nde Urfalı fotoğrafçı İmrek finalde

2017 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri'nde fotoğrafçı Urfalı Paşa İmrek finale kaldı. Kazanan isimler 21 Nisan'da İngiltere'nin başkenti Londra'da açıklanacak.

Haberi Oku

Ressam Çiftçioğlu: Renklerin ve fırçanın özgürlüğü için ‘Hayır’

Türkiye’de son 15 yıl içinde plastik sanat, sinema, tiyatro, opera, bale, resim, heykeltıraş gibi sanatsal çalışmaların gerilediğini dile getiren ressam İbrahim Çiftçioğlu, referandumda “Rengarenk bir fırça için ‘Hayır’ demeliyiz” dedi.

Haberi Oku

89'uncu Oscar ödülleri sahiplerini buldu

89. Oscar ödülleri sahiplerini buldu. Trump'a göndermelerin yapıldığı törende en iyi yardımcı erkek oyuncu seçilen Mahershala Ali, Oscar kazanan ilk Müslüman oyuncu oldu. "En İyi Film" ödülünün önce La La Land'e, bir süre sonra ise yanlışlık yapıldığı belirtilerek, Moonlight'a verilmesi geceye damgasını vurdu.

Haberi Oku

!f İstanbul Film Festivali sürüyor

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, ikinci gününde de yoğun ilgiyle devam ediyor.

Haberi Oku

İstanbul Bağımsız Film Festivali MEFSAD'de

İstanbul Bağımsız Film Festivali'nin, son 3 gününde İstanbul ile eş zamanlı gösterilecek 5 film Urfa MEFSAD'de gösterilecek.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 16