Şikayetin üzerinden saatler geçmeden öldürüldü

İZMİR - Dikili’de Işık İkizoğlu, darp ve tehdit gerekçesiyle polise şikayet ettiği eski eşi Yahya Cengiz Küçük tarafından saatler geçmeden öldürüldü.

İzmir’in Dikili ilçesinde 32 yaşındaki Işık İkizoğlu, boşandığı ve daha önce 3 ay "Uzaklaştırma" cezası verilen 58 yaşındaki Yahya Cengiz Küçük tarafından öldürüldü. Dün Küçük'ün isteği üzerine İzmir'de bir kafede buluşan İkizoğlu, aralarında yaşanan tartışmanın ardından karakola giderek şikayette bulundu.

Küçük'ün kendisini darp ve tehdit ettiğini belirten İkizoğlu’na, götürüldüğü Adli Tıp Kurumu'nda “Darp yoktur” raporu verildi.

Ardından evine dönen İkizoğlu,şikayetin üzerinden saatler geçmeden Dikili Duygu Sitesi'ndeki evine giden Küçük tarafından başına vurulan çekiçle öldürüldü. Olay yerine sevk edilen polis ve sağlık ekipleri, İkizoğlu’nun cenazesini Adli Tıp Kurumu’na kaldırdı.

Gözaltına alınan Küçük, Dikili İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Küçük, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

6 GÜNDE 4 KADIN YAŞAMINI YİTİRDİ

Kentte 11 Mayıs’tan bu yana katledilen Safiye K., intihar ettiği öne sürülen Nurcan Çakar, erkeklerin kavgasında silahla vurularak yaşamını yitiren Neşe Karaca ve Işık İkizoğlu ile beraber 4 kadın katledildi.