Kadın

Koçer kadınlar ondan vazgeçemiyor

Yaşamları yaylada, çadırda geçen Koçer kadınlar, birçok işlerini görmelerine yardımcı olan, hatta içinde bebeklerini büyüttükleri tûr (çanta) olmadan yapamıyor.

Haberi Oku

TJA Batman bileşenlerinden Öcalan açıklaması

TJA Batman bileşenleri, PKK Lideri Abdullah Öcalan'dan haber alınmamasının kendilerini kaygılandırdığını belirterek, "Öcalan, kirli erkek devlet zihniyetine karşı kadınların mücadelesinde kadınların yoldaşı oldu" açıklaması yaptı.

Haberi Oku

İhraç edilen emekçi kadınlar: Evde oturmak yok, mücadeleye devam

İhraç edilen BES üyesi kadınlar, kendilerine ait olan alanlara tekrar dönene kadar mücadeleyi sürdüreceklerini belirterek, "Evde oturmak yerine mücadeleye devam edeceğiz" dedi.

Haberi Oku

Kaymakamın işine son verdiği kadınlar: Çalışmalarımızı durduramazlar

Çınar Kaymakamı tarafından ilerine son verilen Jinwar Kadın Merkezi çalışanları, “Bizi işten çıkabilirler ama kadın çalışmalarımızı asla durduramayacaklar” dedi.

Haberi Oku

'Şehriban'ı hep birlikte katlettiler'

Eşi tarafından işkence edilerek öldürülen Şehriban Elmas cinayetine ilişkin sadece bir kişinin tutuklu olmasına isyan eden kardeş Yıldız Kurt, "Bu cinayet planlanarak yapıldı. Bu işi sadece birinin üstüne yıktılar. Suçu hepsinin birlikte işlediğini biliyoruz. Hepsinin yargılanmasını istiyoruz" dedi.

Haberi Oku

'Kadınlar Meclis'te bile güvende değilse...'

KESK Kocaeli Şubeler Platformu, CHP'li vekil Fatma Hürriyet Kaplan'ın Meclis'te maruz kaldığı saldırıyı kınayarak, "Bir kadın parlamenter, Meclis çatısı altında bile güvende değilse, ülkemizde kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddetin boyutları ortaya çıkmaktadır" dedi.

Haberi Oku

'Hayır' diyen kadınlardan Meclis'teki kadınlara mektup

Anayasa değişikliği görüşmeleri devam ederken, sosyal medya üzerinden örgütlenen kadınlar, “Bizler bugün, yarın ve gelecekte bu topraklarda yaşayacak tüm kadınlar için HAYIR diyoruz. Siz de HAYIR deyin” diyerek Meclis'teki kadın vekillere mektup yolladı.

Haberi Oku

CHP'li Kaplan'dan AK Partili kadınlara: Asıl üzücü olan şiddeti onaylamanız

Anayasa değişiklik görüşmeleri sırasında AK Partili erkek vekillerin şiddetine maruz kalan CHP'li Fatma Kaplan Hürriyet, "Asıl üzücü olan AK Partili kadınların şiddeti onaylaması, meşrulaştırması" dedi. Kaplan, kadına yönelik şiddetin Meclis'te ilk kez bu kadar açık halde uygulandığını söyledi ve "Direneceğiz" mesajı verdi.

Haberi Oku

Ankara Kalesi turist, onlar müşteri kaybetti

Üst üste yaşanan bombalı saldırılar başkentin turizmini de vurdu. Turist merkezi olan Ankara Kalesi'nin ziyaretçileri azalırken, kadın satıcılar da iş yapamamaktan dert yandı.

Haberi Oku

Kadınlara ‘Çocuk ihmali ve cinsel istismar’ semineri verildi

Muradiye’de kadınlar için “Çocuk ihmali ve cinsel istismar” konulu seminer düzenlendi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 17