Hasta tutuklu Gülmez'in tedavisi engelleniyor

MANİSA - Prostat ameliyatı geçiren HDP Turgutlu eski İlçe Eşbaşkanı Mehmet Gülmez tutuklu bulunduğu cezaevinde tedavi süreci engelleniyor. Yakını Cuma Boran, biran önce cezaevi koşullarından çıkartılması gerektiğini söyledi.

Manisa'da 28 Şubat’ta gözaltına alınıp “Örgüt propagandasından” tutuklanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Tugutlu eski İlçe Başkanı Mehmet Gülmez daha önce geçirdiği ameliyatın tedavi süreci engelleniyor. Kronik prostat rahatsızlığı bulunan Gülmez’in tedavisi Manisa Cezaevi yönetimi tarafından engellendiğini belirten yakını Cuma Boran, Gülmez'in durumunun giderek kötüye gittiğini söyledi.

'ENFEKSİYON KAPMIŞ'

Prostat ameliyatı olan Gülmez'in cezaevindeki sağlıksız koşullardan kaynaklı enfeksiyon kaptığını vurgulayan Boran, şunları söyledi: "Enfeksiyon kapmış. Çok kötü sancısı var. Akciğerlerinde de rahatsızlık vardı. Tedavi edilmediği için rahatsızlık ilerlemiş. Revire bile çıkarılmıyor. Biran önce tedavisi yapılmalı."

'BİR ŞEY OLURSA DEVLET SORUMLUDUR'

Gülmez'in raporlarını mahkemeye de sunduklarını belirten Boran, yaşanacak her türlü olumsuzluktan devletin sorumluluğuna dikkat çekerek, "Hayatından endişe ediyoruz. Sadece onun değil diğer tutukluların da hayatından endişe ediyoruz. Bu insandan devlet sorumlu. Bir şey olursa devlet hesap verecek. Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanı, başbakanı ve bakanları hep birlikte buna sessiz kalıyorsa buna devlet denmez." diye konuştu.