Tutuklanan gazeteci Kılıç: Mutlaka kazanacağız

ADANA - Adana’da önceki gün gözaltına alınıp tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 3 gazeteciden Fahrettin Kılıç tutuklandı. Tutuklanan Kılıç, “Mutlaka kazanacağız” diye mesaj verdi.

Adana’da 28 Mart’ta Özgür Toplum Dergisi çalışanı Fahrettin Kılıç ile gazeteci Murat Karakaş ve Adana’da tutuklu yargılandığı davadan tahliye edilen gazeteci Hakan Ergün, polislerce gözaltı alınırken, 3 gazeteci emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Savcılıkta ifadesi olan gazeteci Karakaş telefonunda bulunan bir resimden dolayı “Örgüt adına faaliyet bulunmak” suçlamasıyla, yine gazeteci Ergün sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek “Örgüt propagandası yapmak ve faaliyette bulunmak” suçlamasıyla ve gazeteci Kılıç yöresel kıyafetle çektiği ve telefonunda bulunan fotoğraf gerekçe gösterilerek “Örgüt üyesi olmak” suçlamasıyla tutuklanma talebiyle sorgu hakimliğine sevk edildi.

KILIÇ: BERXWEDAN JİYANE

Hakimlik Karakaş’a “Ev hapsi” cezası verirken, Ergün ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Gazeteci Kılıç ise tek bir fotoğraf nedeniyle “Örgüt üyesi olmak” suçlamasıyla tutuklandı.

Adliyeden çıkarılarak cezaevine gönderilen gazeteci Kılıç, zafer işareti yaparak, “Mutlaka kazanacağız. Tüm arkadaşlara selamlar. Yaşamak direnmektir. Berxwedan jiyane” diye mesaj verdi.

Öte yandan havuz medyasının 3 gazeteciyi üniversite öğrencisi olarak gösterip, çıkarılan gazetelerin zorla sattırdığı ve bildiri dağıttığı yalanını söylemesi medyanın ne kadarda polis güdümünde olduğunu gösterdi.