Güncel

Van’da tutukluların grevi günden güne büyüyor

Van T Tipi Cezaevi’nde 10 kişiyle başlayan süresiz-dönüşümsüz açlık grevleri sevklere rağmen devam ediyor. 8 Mart’ta başlayan açlık grevlerinde greve giren erkek tutuklu sayısı 44’e yükselirken, kadın tutuklular ise grevi dönüşümlü sürdürüyor.

Haberi Oku

DTK ve TJA’dan Ayne Yıldırım için başsağlığı

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ve Tevgera Jinên Azad (TJA), PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın yaşamını yitiren ablası Ayne Yıldırım için başsağlığı mesajı yayınladı.

Haberi Oku

Başbakan Yardımcısı: Geri Kabul Anlaşması bu haliyle yürümez

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “Avrupa yükümlülüklerini yerine getirmezse bunun gözden geçirilme hakkı var. Geri Kabul Anlaşması bu haliyle yürümez" diye konuştu.

Haberi Oku

‘Hayır’ı gerekçelendiren ‘Evet’ pankartı!

AK Parti’nin “Evet”i gerekçelendirmek için astırdığı pankartlar, somut durumla buluşunca “Hayır”ın güçlü gerekçelerini ortaya koyuyor. “Daima millet kararımız Evet” pankartı önünde dilenen çocuk ile, kağıt toplayıcısının arabasına astığı “Hayır hepimiz kazanalım” dövizi hiçbir yoruma yer bırakmıyor.

Haberi Oku

Kaynak yapan işçi elektrik akımına kapıldı

Tuşba’nın Abdurrahmangazi Mahallesi’nde bir binanın çatı katında kaynak yapan 18 yaşındaki işçi elektrik akımına kapılarak, yaralandı.

Haberi Oku

Tabqalı kadınlar DAİŞ’in esaretini anlatıyor

Tabqa’ya operasyon başlatan ve kentte ilerleyen QSD güçleri, DAİŞ esareti altında bulunan yüzlerce Tabqalıyı da kurtarıyor. Kadınlar, “Kenti insanların işkence edildiği merkez haline getirmişlerdi. Onlarca kadın recmedildi” dedi.

Haberi Oku

Açlık grevindeki tutuklulara darp ve tehdit!

Şakran Cezaevi'ndeki tutukluların açlık grevi 39'uncu gününe girerken, jandarmanın gece geç saatlerde koğuşları basarak tutukluları darp ettiği, cezaevi müdürünün de açlık grevindeki tutsakları tehdit ettiği ileri sürüldü.

Haberi Oku

Edirne’den Diyarbakır’a ‘Hayır’ programı

HDK, DTK, HDP, BDP ve TJA, 15 ayrı kentte bölgesel düzeyde mitingler, 7 bölge 66 il ve ilçede de, karşılama, konvoy, halk buluşmaları gerçekleştirecek. Çalışmanın startı, Demirtaş’ın tutuklu bulunduğu Edirne ile Figen Yüksekdağ ve milletvekillerinin tutuklu bulunduğu Kandıra’dan verilecek.

Haberi Oku

Anneler: Kemal Kurkut’u unutamıyoruz

Kemal Kurkut’un öldürülmesine tepki gösteren anneler, Kürt halkının barış çağrılarına kurşun sıkıldığını belirterek, “Newrozu kana buladılar” dedi.

Haberi Oku

‘Sanat iktidarların çıkarlarına kurban edilmemeli’

Diyarbakır Şehir Tiyatrosu kurucularından Nazım Hikmet Çalışkan, atanan kayyumların sanatçıları işten çıkarmalarına tepki göstererek, “Boşaltılan sanat alanlarına kendi zihniyetleri doğrultusunda yeni bir sanatsal etkinlik koyma çabaları var. Sanat iktidarların çıkarlarına kurban edilmemeli” dedi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 529