Güncel

'Êzidîler Şengal'e dönmek istiyor, KDP engelliyor'

Kurdukları meclis ve komitelerle Şengal'in artık direnebilecek güce ulaştığını belirten Şengal Genel Meclisi Eşbaşkanvekili Kurdê Elî Ezîz, DAİŞ'in zulmünden göç eden Êzidîlerin Şengal'e geri dönmek istediğini ancak KDP engeline takıldığını söyledi.

Haberi Oku

Kılıçdaroğlu yürüyüşün 14’üncü gününde: Kimse engel olmasın

Adalet Yürüyüşü’nün 14’üncü gününün startını veren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, protesto ve provokasyonlara karşı yine uyardı. Kılıçdaroğlu, “Ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak. İstanbul'a kadar gülerek, eğlenerek yolumuza devam edeceğiz. Hiç kimse buna engel olmasın" dedi.

Haberi Oku

Efrîn'e üç koldan saldırı planı

Türkiye’nin, ÖSO grupları önüne Efrîn’e yönelik üç koldan saldırı planı koyduğu öğrenildi. Bu plan kapsamında dün gece Efrîn'in bazı köylerine top atışları yapıldı.

Haberi Oku

dihaber’in objektifinden Rakka

"Büyük Savaş"ın devam ettiği Rakka’daki operasyon 23’üncü gününde. Kentte yaşanan durum, Fıratın Gazabı Eylem Odası’nın başlattığı ilk hamleden itibaren savaş cephesinden gelişmeleri anı anına takip eden dihaber muhabirinin objektifinde.

Haberi Oku

AKPM’de konuşan Kerestecioğlu: Türkiye’de gazeteciler hapiste

AKPM’de konuşan HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, “Türkiye’de Pulitzer ödülü alması gereken gazeteciler cezaevinde tutuluyor” dedi.

Haberi Oku

Öcalan tecride nasıl dayanıyor?

İmralı Cezaevi’nde 18 yıldır tek başına bir hücrede tutulan PKK Lideri Abdullah Öcalan, uzun süredir ne ailesiyle ne avukatlarıyla görüştürülüyor. Çözüm süreçlerinin sürükleyici dinamiği olan Öcalan, bu tecrit koşullarına nasıl dayanıyor?

Haberi Oku

Polis liste verdi, kaymakam attı, vali ‘hukukuna’ uydurdu

Bağlar Belediyesi’ne “fiili kayyum” olarak atanan Kaymakam Tolga Toğan, işine son verdiği 38 işçinin kıdem ve ihbar tazminatları için Diyarbakır Valiliği’nden “hukuki görüş” istedi. Valilik de, “işçilere kıdem ve ihbar tazminatı ödenmesine imkân bulunmamaktadır” cevabını verdi.

Haberi Oku

Efrîn'e askeri müdahale olasılığı bile sınırı rahatsız ediyor

Kilis-İslahiye arasındaki askeri üslerden sürekli Efrîn Kantonu’na yönelik taciz ateşlerinin açılmasına tepki gösteren sınır köylüleri, Efrîn'e askeri harekat olasılığının bile kendilerini rahatsız ettiğini belirtti.

Haberi Oku

Medeni Yıldırım’ın annesi: Vuran da emri veren de belli ama ne ceza var ne de suçlu

Lice’de kalekol protestosunda askerin açtığı ateşle yaşamını yitiren Medeni Yıldırım’ın 4’üncü ölüm yıldönümünde konuşan annesi Fahriye Gündüz Yıldırım, “Medeni’yi vuran belli, emri veren belli; ama ortada ne bir suçlu ne bir ceza var” dedi.

Haberi Oku

Şahin Öner’i öldüren polis 4 yıl sonra hakim karşısına çıkacak

Diyarbakır’da 2013 yılında 15 Şubat protestosu sırasında 19 yaşındaki Şahin Öner'i ezerek öldüren zırhlı polis aracı sürücüsü S.K., 4 yıl sonra hakim karşısına çıkacak.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 979