Ekonomi

İpotekli konut satışında artış

TÜİK’in açıkladığı Nisan 2017 konut satış istatistiklerine göre, ipotekli konut satışları arttı normal konut satışları düştü.

Haberi Oku

117 milyon zeytin ağacı için idam fermanı

3573 Sayılı "Zeytinciliğin Islahı ve Yabanilerinin Aşılattırılması Hakkında Kanunu"nda 7’nci kez yapılmak istenen değişiklikle Türkiye zeytinliklerinin yüzde 70'i tehdit altına girecek. Bu rakam 167 milyon zeytin ağacından 117 milyona denk geliyor. Ümmühan Tibet, değişiklikle zeytinliklerin idam fermanının onaylanacağını söyledi.

Haberi Oku

HDP’li Pir: Ekonomi paketleri sonuç vermez

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “OHAL’in sanayiye ne zararı var?” açıklamasına, “Ne zarar vermedi ki?” sözleriyle karşılık veren HDP’li Ziya Pir, ekonomik paketlerin sonuç vermeyeceğini belirterek, “Bölgeye yapılacak en büyük yatırım, barış ve çözüm sürecine dönülmesidir” dedi.

Haberi Oku

Motorine zam geliyor

Motorin fiyatlarına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 8 kuruş zam yapılması bekleniyor.

Haberi Oku

Hububatta tarihi çöküş

Hububat hasadında tarihin en düşük stoku yaşandı. TMO Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, "2017 hasadına TMO olarak tarihimizin en düşük stoku ile giriyoruz" dedi.

Haberi Oku

Temelli: İktidar ‘kara para’ ile ayakta duruyor

HDP Ekonomiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Sezai Temelli, Türkiye’deki krizin on milyarca doları bulan “kara para” girişiyle gölgelendiğini ve iktidarın bu şekilde ayakta durduğunu söyledi.

Haberi Oku

Yaylalara konulan ‘yasak’ hayvancılığı bitiriyor

Hakkari’de yasak nedeniyle otlatacak mera ve yayla bulamayan çiftçiler, ellerindeki hayvanları satmak zorunda kalıyor.

Haberi Oku

Soçi’de her şey çözülmemiş: Buğday krizi yeniden boy verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Putin görüşmesinden sonra yaptığı “Domates hariç, anlaşmaya vardık” açıklamasının üzerinden bir hafta geçmeden, yeniden buğday krizi gündeme geldi. Türkiye buğday ithalatına bu kez miktar kısıtlaması getirdi.

Haberi Oku

Çiftçinin borcu 1 milyar iken 73 milyar oldu

Ekonomik kriz ve tarım politikalarından kaynaklı çiftçilerin borç batağına sürüklendiğine dikkat çeken ZMO İzmir Şubesi Başkanı Ferdan Çiftçi, 2002 yılında 1 Milyar lira borcu olan çiftçilerin borcunun bugün 73 milyar liraya çıktığını kaydetti.

Haberi Oku

İzmir'in 3 yıllık kaybı yüzde 69

İzmir ve Muğla turizminde 2014 yılından bu yana yaşanan kayıp, devasa rakamlara ulaştı. Sadece İzmir’de 3 yılın aynı dönemlerinde yaşanan kayıp yüzde 69 olarak yansıdı.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 35