Ekonomi

BES’i ilk terk eden finans çalışanları oldu

Katılımı zorunlu kılındığı için adına “Otomatik BES” denilen Bireysel Emeklilik Sistemi'nde ilk fireyi finans çalışanları verdi. Zorunlu katılımı sağlanan 39 bin finans çalışanından 21 bini iki hafta dolmadan sistemden kaçtı.

Haberi Oku

Sigortanın çiftçiye getirisi yok

Mersin'de yaşanan sel felaketinin ardından seraları sular altında kalan çiftçilerin zararlarının karşılanıp karşılanmayacağı belirsizliğini korurken, ortaya çıkan sigorta tartışması da devam ediyor.

Haberi Oku

Merkez Bankası'nın 'döviz deposu' kararı da tutmadı

Merkez Bankası, dövizdeki hızlı tırmanışa karşı yaptığı "döviz deposu" açıklaması önemli bir etki yaratmadı. Açıklama öncesi 3.76 lira dolayında işlem gören Dolar, açıklamanın ardından 3.7785 liraya kadar yükselirken, açıklama öncesi 4.0260 lira olan Euro da 4.0437 lira düzeyine yükseldi.

Haberi Oku

Krediler geri ödenmiyor, mağazalar kepenk indiriyor

Cushman & Wakefield raporuna göre, İstanbul'un üç büyük alışveriş bölgesinde her 100 dükkandan 15’i boş. TBB ise geri ödenmeyen bireysel kredilerde, bir yıl içinde yüzde 39.8 ile yüzde 40 artışla, 22.3 milyar liraya ulaştı.

Haberi Oku

Elektrik kesintisi esnafı iş yapamaz hale getirdi

İpekyolu’nun Hacıbekir Mahallesi esnafı yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle iş yapamaz duruma geldi.

Haberi Oku

Dolar yeniden 3.80’i geçti

Ekonomideki kötü gidişat en son işsizlik rakamlarına yansırken, dolardaki tırmanış sürüyor. Erdoğan başkanlığında Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısının yapıldığı saatlerde dolar yüzde 2 civarında değer kazanarak yeniden 3.80’i geçti.

Haberi Oku

Erdoğan'dan ‘Ekonomi Zirvesi’

Gittikçe sıkıntıya giren ekonomiye yönelik alınan tedbirler yetersiz kalınca Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Ekonomi Zirvesi”ne katılma kararı aldı.

Haberi Oku

Ekonomist Prof. Dr. Konukman: Bütçe açığı emekçilerin vergisiyle tutturuldu

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 29,7 milyar TL olan bütçe açığını hedeflerinin altında gerçekleştiğini açıkladı. Ekonomist Prof. Dr. Aziz Konukman ise, vergi affı ve yeniden yapılandırma politikasından elde edilen bir defalık gelirle hedefin tutturulduğunu belirtti ve "Düzenli vergi ödeyen emekçi kesimlere haksızlık yapılıyor" dedi.

Haberi Oku

Turizmdeki kayıp yüzde 50

Gerilim siyaseti ve çatışma hali Türkiye turizmini yüzde 50 baltaladı. 2016 yılında paket turla Antalya'ya gelen turist sayısı 2015'e göre, yüzde 47'lik kayıpla 5 milyon 458 bin 981 kişi olarak gerçekleşti. Üç ülke dışında tüm pazarlarda kayıp yaşandı.

Haberi Oku

Ağırlaşan ekonomik krizde bahar endişesi!

OHAL ilanı ve Türkiye siyasetinin içine sürüklendiği belirsizlik nedeniyle alarm zilleri çalan ekonomide yatırımların durma noktasına geldi. Gelişmeler ekonominin bahar aylarında daha da sıkıntıya gireceğinin ipuçlarını veriyor.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 17