'Çam kokusu değil, rant kokusu'

TRABZON - Sürmene ilçesinde dün çıkan ve onlarca hektarlık alanın kül olmasına sosyal paylaşım ağı twetter kullancıları, "Kış ortasında yangın çıktı ve cayır cayır yanıyor. Çam kokusu değil, rant kokusu var. #Sürmene#Çamburnu" şeklinde tepki gösterdi.

Trabzon’un Sürmene ilçesi Çamburnu mevkiinde dün akşam saatlerinde çıkan orman yangınında yaklaşık 15-20 hektarlık alan kül oldu. Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Sürmene ilçesinde meydana gelen ve neden çıktığı henüz belirlenemeyen orman yangınında yaklaşık 15-20 hektar alanın etkilendiğini belirtti. Sosyal medyada ise yangının Katar Emiri Temim bin Hamed Al Sani’nin Türkiye'ye gelişinin hemen ardından çıkması ve ormanın rant için yakıldığı iddiasıyla tepkiler paylaşıldı.

Sosyal medya ağlarından Twetter'deki bazı tepki paylaşımları şöyle:

pala@devrimcipala: Kış ortasında yangın çıktı ve cayır cayır yanıyor. Çam kokusu değil, rant kokusu var. #Sürmene#Çamburnu

Şevket Çoruh@sevketcoruh­­­_: Tohumlar fidana fidanlar ağaca ağaçlar otele dönmeli yurdumda yuvadır yandaşa örtüdür villaya can verir patrona ormanda yurdumda#sürmene

Tribünde Tek Yürek@TTYurek: Yangın çıkan yerde bir sene sonra ağaç yerine binalar yeşerirse yıkmak için ekip hazır bilesiniz!.

Gökhan HACIOSMANOĞLU@gokhanhoglu: Katar Emiri'nin turizm yatırımı yapmak için Trabzon'u incelemesinin hemen ardından Sümene yanıyor! Kışın orman yanmaz, yakılır.

ÜstAkıl@ustakil: Katar Emiri kendi halkına Karadeniz'i gezip yatırım yapmalarını öneriyor, pat #Sürmene yangını. Rus elçiyi yakan üst aklın yeni marifeti bu.

Gökhan Gürses@gkhn_grss: Tarihte AKP yaptığı yollardan çok, Terörler, Cezaevleri, Cinayetler, Yolsuzluklarla akılda kalacaktır. #ÜçGünlükBuYalan Dünyada#Sürmene

Barış Yarkadaş@barisyarkadas: Trabzon Sürmene'de Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar Emiri'ne havadan dolaşarak gösterdiği orman yanıyor...Emir'e yatırım alanı mı açılıyor?

Haluk Pekşen@halukpeksen: DÜNYANIN en güzel Coğrafyası tam da Trabzon'da Atapşehri kurmak için arazi ararken yandı...!!!

Ahmet Ümit@baskomsernevzat: Karda kışta nedir bu yangın? Alçaklar, rant için Sürmene ormanını yaktılar.