Dünya

İran Dışişleri Bakanı: ABD’nin Astana’da olmasına karşıyız

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Astana görüşmelerinde ABD'nin yer almasına karşı olduklarını açıkladı.

Haberi Oku

AP’nin yeni başkanı Antonio Tajani oldu

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanlığı için düzenlenen ve 4 tur süren seçimlerde İtalyan üye Antonio Tajani, yurttaşı Gianni Pittella'ya karşı yarıştığı son turda 351 oy alarak AP'nin yeni başkanı seçildi.

Haberi Oku

Alman gazetesi Türkçe-Almanca portal açtı

Alman Die Tageszeitung (TAZ) gazetesi Türkiye’de basın özgürlüğüne yönelik baskılar nedeniyle iki dilli (Türkçe-Almanca) internet portalı kurma kararı aldığını açıkladı.

Haberi Oku

ABD: Türkiye’de haddini aşan çok fazla gülünç açıklama var

ABD Dışişleri Sözcüsü Mark Toner, günlük basın toplantısında özelikle Türkiye siyaseti tarafından dillendirilen “IŞİD'le etkin mücadele etmediği” tezlerini değerlendirdi. Toner, "Türkiye’de yaşanan olaylar ve terör saldırılarıyla ABD’nin ilgisi olduğuna dair haddini aşan çok fazla gülünç açıklama var. Bunlar ilişkimize zarar veren söylemler” dedi.

Haberi Oku

ABD Cumhurbaşkanlığı'nı yalanladı: Astana’ya davet edilmedik

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ı yalanladı. Toner, Suriye için Astana’da yapılacak görüşmelere davet edilmediklerini açıkladı.

Haberi Oku

BM Genel Sekreteri: Kıbrıs’ta federe devlete çok yakınız

Cenevre'de Kıbrıslı liderlerle kameralar önüne geçen BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, "İki toplumlu, federe devlete çok yakınız" dedi.

Haberi Oku

‘Erdoğan Cenevre’ye gelecek’ iddiası sokağa döktü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Kıbrıs görüşmelerine katılacağı iddiaları üzerine yüzlerce kişi BM binası önünde toplanarak, “Kantonumuzda diktatör istemiyoruz” pankartı açtı.

Haberi Oku

Trump'ın Dışişleri Bakanı: Suriyeli Kürtler en iyi müttefikimiz

ABD'nin yeni Başkanı Trump'ın Dışişleri Bakan adayı Tillerson, Suriye'de DAİŞ'e karşı Kürtleri desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Tillerson, Türkiye ile Suriyeli Kürtler arasında da denge kuracaklarını vurguladı.

Haberi Oku

WEF: Küresel risk popülizm

Önümüzdeki hafta Davos’ta düzenlenecek olan Dünya Ekonomik Formu öncesinde yayımlanan Küresel Risk Raporu’na göre, dünyayı bekleyen en büyük risk popülizm olarak açıklandı. Raporda, Brezilya, Filipinler ve Türkiye buna örnek olarak gösterildi. Raporun Türkiye kısmıda ise, kutuplaşmanın derinleştiğine vurgu yapıldı.

Haberi Oku

Kıbrıs görüşmelerinde taraflar haritalarını sundu

Cenevre'deki Kıbrıs müzakerelerinde taraflar haritalarını sundu. Haritalar, BM'nin çelik kasasına alınarak kilitlendi. Dışişleri Bakanlığı da konferansın yarın gerçekleştirileceğini açıkladı.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 14