Dünya

Londra saldırısı sonrası ABD'den uyarı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Londra’daki saldırıya ilişkin gelişmelerin yakından takip edildiğini bildirdi. ABD Dışişleri Bakanlığı Londra’da yaşayan Amerikalıları, olay yeri yakınlarından uzak durmaları konusunda uyardı.

Haberi Oku

Londra'da silahlı saldırı: 4 ölü, çok sayıda yaralı

İngiltere'nin başkenti Londra'da parlamento yakınlarında bir saldırgan Westminster Köprüsü'nde ateş açtı, aracıyla yayaları ezerek ilerledi. Saldırıda çok sayıda kişi yaralandı, ağır yaralanan 4 kişi de yaşamını yitirdi.

Haberi Oku

ABD doğruladı: Rakka’ya asker indirdik

Rakka'ya birlik indirildiği iddiasına yanıt veren Petegon'dan "Tabqa yakınlarında Suriye Arap Koalisyonuna havadan indirme ve ateş desteği verildi" açıklaması geldi.

Haberi Oku

Almanya'nın yeni Cumhurbaşkanı'ndan Erdoğan'a: Her şeyi tehlikeye atıyorsun!

Almanya'nın yeni Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, ilk konuşmasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Her şeyi tehlikeye atıyorsun” dedi.

Haberi Oku

Rusya buğday ambargosuna balıkla yanıt verdi

Türkiye'nin, Rusya’dan buğday ithalatına yüzde 130 vergi koymasının ardından, Moskova iki Türk şirketinden alınan balıklar için laboratuar kontrollerini sıkılaştırma kararı aldı.

Haberi Oku

Lavrov: Kürtlersiz Cenevre mümkün değil

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Kürtlerin Cenevre görüşmelerine katılması için Türkiye ile diyalog yürüttüklerini söyleyerek, "Bu konuyu ertelemek mümkün değil, tıpkı Kürtlerin Cenevre sürecine katılamayacağını söylemenin mümkün olmadığı gibi" dedi.

Haberi Oku

Almanya Türkiye'ye silah satışını reddetti: Silahlar halka karşı kullanılabilir

Alman Hükümeti, Türkiye'ye silah ihracatını onlarca kez onaylamayı reddetti. Almanya, silahların halka karşı kullanılmasından endişe edildiğini gerekçe gösterirken, Türkiye’de bir çok sivil Alman malı silah ve tanklarla katledilmişti.

Haberi Oku

Başbakanlık temsilcisi tutuklandı, İHH temsilcisi aranıyor

İsrail, Başbakanlığa bağlı yurtdışında “yardım” çalışmaları yürüten TİKA’nın Gazze Ofis Sorumlusu Muhammet Murtaza'yı “teröre dektek”ten dolayı tutukladı. İsrail makamları aynı dosyadan İHH’nın temsilcisi Mehmet Kaya’nın da arandığını bildirdi.

Haberi Oku

ABD Savunma Bakanı Mattis: Bazı şeyler istediğimiz gibi gitmedi

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştü. Küresel güvenlik sorunlarına işaret eden Mattis, "Yirmi yıl önce daha iyi bir gelecek ümit ediyorduk ve bazı şeyler istediğimiz gitmedi" şeklinde konuştu.

Haberi Oku

Hahn: AB üyeliği Türkiye için 'gerçek dışı'

AB'nin Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn, Türkiye'nin AB'den giderek uzaklaştığını ve üyeliğinin "gerçek dışı" olmaya başladığını söyledi. Hahn, başkanlık sistemini de “AB'ye sırt çevirmek” olarak yorumladı.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 27