Dünya

Musul Havalimanı DAİŞ’ten alındı

Irak Federal Polisi, Musul Uluslararası Havalimanı'nın DAİŞ’ten tamamen kurtarıldığını duyurdu.

Haberi Oku

Erdoğan Almanya'da 'istenmeyen adam'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Almanya'da referandum mitingi düzenlemeyi planladığına ilişkin haberler Alman politikacıları endişelendirdi. Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti yönetimi mitinge izin verilmemesini istedi.

Haberi Oku

Musul'da ordu havaalanına ilerliyor

Musul'un doğusuna başlatılan operasyonun ikinci aşamasında ordu birlikleri havaalanına doğru ilerliyor.

Haberi Oku

Erdoğan’ın miting isteği Almanya’da rahatsızlık yarattı

Almanya’da Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin hükümeti, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Almanya’da referandum mitingi düzenlemesine karşı çıkıyor. Alman politikacıların Başbakan Yıldırım'ın mitingine tepkileri ise sürüyor.

Haberi Oku

Almanya’da Yıldırım'a suç duyurusu

Almanya’da temaslarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım hakkında, aynı zamanda DİTİB ile bağlantılı ajanlık yapan imamlarla ilişkili olduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Haberi Oku

Astana’da Türkiye’ye uyarı: Yasadışı örgütlere silah gönderiliyor

Türkiye, Suriye politikasında kulvar değiştirmeye yeltendikçe Rusya, yeni uyarı ve suçlamalarda bulunuyor. Rusya’nın Suriye Temsilcisi Lavrentyev, Türkiye’den Suriye’deki yasadışı örgütlere silah gönderildiğini söyledi.

Haberi Oku

AB-Türkiye anlaşması insan kaçakçılığını arttırdı

AB ile Türkiye arasında imzalanan “mülteci” anlaşması insan kaçakçılığını arttırdı. Alman istihbaratı, Türkiye-İtalya güzergahında deniz yoluyla insan kaçakçılığın yükseldiğini tespit etti. Kaçakçılığın yüzde 88'i 2016'nın ikinci yarısında denk gelmesi dikkat çekti.

Haberi Oku

Trump'tan Netenyahu'ya yerleşim yeri tepkisi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump ile Beyaz Saray'da bir araya geldi. İsrail'in yeni yerleşim alanları inşa etmesine karşı çıkan Trump, bu talebi Netanyahu ile görüşmesinde de yineledi.

Haberi Oku

Mistura: Suriye savaşı 2017'de bitecek

Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Suriye'de savaşın 2017'de sona ereceğini ileri sürdü.

Haberi Oku

Alman polisinden Türk imamlara cesusluk baskını

Alman polisi casusluk yaptıkları için Kuzey Ren Vestfalya ve Rheinland Pfalz eyaletlerinde dört Türk imamının evine operasyon düzenledi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 20