Çalışma Yaşamı

İşçilerden CHP’ye: Ankara’ya yürürüz

Şişli Belediyesi’nde işini kaybetmekle karşı karşıya kalan Genel İş Sendikası üyesi bin 400 işçi, iş garantisi talebiyle belediye önünde eylemlerini sürdürüyor. İşçiler, taleplerinin karşılanmaması durumda Ankara'ya yürüyeceklerini söyledi.

Haberi Oku

KESK TİS taleplerini açıkladı: İhraç edilenler işlerine iade edilsin

TİS görüşmelerine ilişkin taleplerini açıklayan KESK’in ana gündemini OHAL ve KHK’ler oluşturuyor. KESK, "İhraç edilen tüm kamu görevlileri aynı kadro, unvan ve pozisyonlarında işlerine derhal iade edilsin, işten el çektirildikleri süre içindeki maddi ve manevi tüm kayıpları telafi edilsin" dedi.

Haberi Oku

KESK'in TİS gündemi OHAL ve KHK olacak

KESK Eşbaşkanı Aysun Gezen, TİS görüşmelerinde OHAL ve KHK'yi gündem yapacaklarını belirterek, görüşmelerin başlayacağı 1 Ağustos günü kitlesel olarak Çalışma Bakanlığı önünde bir araya geleceklerini söyledi.

Haberi Oku

Aşırı sıcaklar işçileri bayıltıyor

Kötü çalışma koşullarının aşırı sıcaklıklarla birlikte ikiye katlandığını belirten Adana'daki saya işçileri, "Bazen burada çalışan çok işçi sıcağın etkisinden bayılıyor" dedi.

Haberi Oku

İşçiler Ankara'ya yürüyebilir!

İşsizlik tehlikesi ile karşı karşıya kalan Şişli Belediyesi temizlik işçileri, 2 gün önce başlattıkları eylemlerini sürdürüyor. Sendika yönetimi ile CHP genel merkezinin anlaşamaması durumunda işçiler İstanbul'dan Ankara'ya yürüyecek.

Haberi Oku

'Engellilerin yüzde 90'ı işsiz'

Türkiye Engelliler Platformu, çalışabilecek 1 milyon 800 bin engelli olduğunu; ancak 145 bininin çalıştığını açıkladı. Engellilerin yüzde 90’ının işsiz olduğunu belirten Engelliler Federasyonu Genel Başkanı Turan İçli, verilen sözlerin tutulmadığını söyledi.

Haberi Oku

Tarım Orkam-Sen TİS taleplerini açıkladı

TİS sürecine ilişkin taleplerini açıklayan Tarım Orkam-Sen, OHAL’in kaldırılması ve KHK’lerle işlerinden edilen kamu emekçilerinin işlerine geri dönmelerini istedi.

Haberi Oku

OHAL'in bilançosu: Bin 963 işçi yaşamını yitirdi

Bir yılık OHAL'de Türkiye'de yaşanan iş cinayetlerini raporlaştıran İSİG Meclisi, iş güvenliğinin alarm verdiğini belirterek, bir yılda bin 963 işçinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Haberi Oku

KHK'leri 'KaHKaha' ile karşılayan emekçi: Sivil ölüme karşı dimdik ayaktayım

Son KHK ile ihraç edilen sağlık emekçisi Adnan Vural, "KHK'leri KaHKaha ile karşıladım", "Aç kalmayacağız çünkü yoldaşlarımız var", "Sivil ölüme karşı dimdik ayaktayım" sözleriyle, ihraç edilen tüm emekçilere dayanışma ve birlikte mücadele çağrısı yaptı.

Haberi Oku

KESK'lilerden OHAL Komisyonu'na toplu başvuru

Urfa'da KHK ile ihraç edilen KESK üyeleri toplu olarak OHAL Komisyonu'na başvurdu.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 62