Çalışma Yaşamı

Yokluk içinde mülteci bir yaşam: Mevsimlik tarım işçiliği

Bir umutla Çukurova'ya gelen mevsimlik tarım işçileri, sağlıksız koşullarda güvencesiz bir şekilde emek sömürüsüne maruz kalıyor. Sait Dinç adlı işçi, "Bizler yokluk içinde mülteci bir yaşam yaşıyoruz" şeklinde durumlarını özetledi.

Haberi Oku

Hem kalaycılık hem ustaları tükeniyor

Sanayileşmeye karşı direnen kalaycı ustaları kanserden bir bir yaşamını yitirirken, mesleğin son temsilcileri Bartık kardeşler, mesleğin kaybolmaya yüz tutuğunu söyledi.

Haberi Oku

Eğitim Sen’in yeni yönetimi belirlendi

Üç günlük genel kurulu sona eren Eğitim Sen’in yeni yönetimi belirlendi. 7 kişilik Merkez Yönetim Kurulundan Feray Aytekin Aydoğan’ın sendikanın genel başkanı olması bekleniyor.

Haberi Oku

Kıdem tazminatı düzenlemesi Bakanlar Kurulu’na sunuluyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatı düzenlemesinin yarın Bakanlar Kurulu’na sunulacağı açıkladı. DİSK ise düzenlemeye, "Kıdem tazminatında yeni oyunlara hayır" diyerek karşı çıkıyor.

Haberi Oku

‘Kazanılmış haklarımızdan asla taviz vermeyeceğiz’

KESK İzmir Şubeler Platformu, ihraç edilen kamu emekçilerin durumuna dikkat çekerek, iş güvencelerinden ve kazanılmış haklarından asla taviz vermeyeceklerini kaydetti.

Haberi Oku

‘Toplumsal olaylardan korkuyorsan talepleri karşıla’

İhraç edildikleri için açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın tutuklanmasını protesto eden emekçiler, “AKP direnişi kıramadı bu kez tutuklamalar ile hukuku ayaklar altına alıyor” dedi.

Haberi Oku

Ambalaj işçileri grevde: Talepler karşılanana kadar sürecek

Form Koruyucu Ambalaj fabrikası işçilerinin başlattığı grev 4’üncü gününe girdi. "Milli güvenliği tehdit" gerekçesiyle grevin yasaklanmasına tepki gösteren işçiler, talepleri yerine gelinceye kadar grevlerini sürdüreceklerini kaydetti.

Haberi Oku

Şişecam işçilerinin eylemi dalga dalga yayılıyor

Kristal- İş Sendikasının almış olduğu işyerini terk etmeme kararı dalga dalga yayılıyor. Mersin Kristal-İş Sendikası Şube Başkanı Ahmet Ergev, işverenlerin OHAL’den faydalanarak TİS masasını terk ettiğini belirterek, eylemlerini kararlılıkla sürdüreceklerini dile getirdi.

Haberi Oku

Kemalbay: İlk KHK’ler Hitler dönemine ait

Eğitim Sen kongresinde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay ittifak çağrısı yaptı. KHK’lerin ilk olarak Hitler döneminde devreye girdiğini ve Almanya’yı “toplama kampına” dönüştürdüğünü söyledi. CHP'li Veli Ağbaba ise, “Hayır”ları büyütme ve Erdoğan’a karşı volta atma çağrısı yaptı.

Haberi Oku

Eğitim Sen Genel Başkanı Karaca: Toplumsal sorunlar çözülmeden emek özgürleşemez

Ağır baskılar altında yapılan Eğitim Sen 10’uncu Genel Kurulu'nda konuşan Genel Başkan Kamuran Karaca, “hakların kendi kaderini tayin hakkına yönelik saldırıların insanlığın geleceğine yönelik saldırılar” olduğunu belirterek, “Kürt sorunu başta olmak üzere toplumsal sorunlar çözülmeden emek özgürleşemez” dedi.

Haberi Oku

Sayfa 1 / 46